Menu Oferta
odnawialne źródła energii odnawialne źródła energii
Pompy ciepła Olsztyn, Elbląg i Iława pompy ciepła - wizualizacje
usługi hydrauliczne usługi hydrauliczne

Domek nad jeziorem na weekend

26.11.2019

Nowoczesne instalacje OZE na Warmii – domek nad jeziorem

W 2018 roku braliśmy udział w ciekawym projekcie. Właściciele zawsze marzyli by mieć wakacyjny domek nad jeziorem na Warmii i Mazurach i tak o to pod Gietrzwałdem przez wiele lat powstawał dom, który inwestorzy zamierzali wynajmować turystom okresie wakacyjnym. 

zdjęcie: Rentynówka

Początkowy zamysł był taki by był to domek nad jeziorem na weekend. Gdy okazało się, że duża rodzina, szerokie grono przyjaciół wyrażają chęć przyjazdu, trzeba było zweryfikować plany i dostosować dom do większej liczby osób które będą jednocześnie przebywać w domu. Wiadomym, jest że hasło domek nad jeziorem mazury może przyciągnąć wielu turystów.

 

zdjęcie: Rentynówka

Projekt instalacji sanitarnych z góry przewidywał zastosowanie odnawialnych źródeł energii i takie przygotowanie instalacji by w przyszłości zminimalizować koszty ogrzewania oraz zużycia ciepłej wody użytkowej. Wiadomo, że osoby wynajmujące dom nie liczą się z kosztami ogrzewania czy ilością zużytej ciepłej wody – przecież po to wyjeżdża się na wakacje by odetchnąć od trosk dnia codziennego i wszelkich rachunków. Apartamenty do wynajęcia na Warmii i Mazurach zaczynają się cieszyć coraz większym powodzeniem. Turyści szukają czegoś  więcej niż nieduży pokój w agroturystyce. Nie wszyscy też przepadają za hotelowym zgiełkiem i zamknięciem w ścianach budynku. Dlatego wydaje się, że Rentynówka to idealny domek na mazurach na wynajem.

 

zdjęcie: Rentynówka

Poniżej pokrótce przedstawiamy instalacje na które zdecydowano się podczas budowy domu na Warmii - noclegi nad jeziorem:

1. Ogrzewanie podłogowe położone jest w całym budynku, dzięki czemu można zwiększyć efektywność ogrzewania przez to że na podłoga pracuje na niskich temperaturach. Brak grzejników zwiększyło możliwość dowolnej aranżacji wnętrza i dało więcej przestrzeni w domku nad jeziorem na warmii

zdjęcie: Rentynówka, Fotografka

2. Wentylacja mechaniczna – okazała się niezbędna – zwłaszcza w okresie zimowym jak w okresach przejściowych. Mimo, że w wakacje wszystkie okna są pootwierane i wydawałoby się że wentylacja mechaniczna nie ma racji bytu to jednak cały czas są wentylowane łazienki, a w chłodniejsze dni jesteśmy w  stanie zapewnić świeże powietrze bez otwierania okien. Dla wszystkich, którzy udają się na mazury noclegi nad jeziorem są wisienką na torcie. Nie wszyscy sobie jednak zdają sprawę , że wilgoć która jest odczuwalna nad jeziorami może być uciążliwa zwłaszcza dla osób z problematycznymi stawami. Wentylacja mechaniczna ma tę zaletę, usuwa nadmiar wilgoci z budynku.

zdjęcie:Elektro-Sanit

4. Pompa ciepła – zapewnia ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową. Pełna automatyka zapewnia kontrolę nad ilością ciepła oraz efektywne zarządzanie budynkiem (np. w okresie zimowym kiedy wynajmowany jest tylko jeden apartament, możliwe jest ogrzewanie tylko części , a nie całości budynku). Zastosowanie pompy ciepła, która może być również sterowana za pomocą Internetu umożliwia zdalną obsługę instalacji i nie wymaga ciągłej obecności inwestora na miejscu. Może się przecież zdażyć tak, że wszystkie noclegi w Gietrzwałdzie są wykupione i trzeba przyjąć pod swój dach zbłąkanego pielgrzyma.

zdjęcie: Elektro-Sanit

Często gdy słyszymy hasło mazury – domek nad jeziorem mamy wyobrażenie drewniango domku urządzonego w stylu lat 80-ych z zapadłym tapczanem i zapachem stęchlizny. Na szczęście oczekiwania Turystów wymuszają zmiany zarówno w budownictwie jak i modernizacji istniejących już budynków. Coraz częściej pojawiają się ekologiczne rozwiązania typu kolektory słoneczne, pompy ciepła czy fotowoltaika. Turyści wyczuleni sa na segregację śmieci i ochronę środowiska. Mamy na dzieję, że wszyscy Ci, którzy będą chcieli połączyć fajne wakacje z ekologicznym podejściem to znajdą RentynówkęRentyny dom nad jeziorem

 

 

Wprawdzie wszystkie instalacje na etapie inwestycji były dość kosztowne, natomiast roczny koszt ogrzewania oraz wyprodukowania ciepłej wody okazuje się wyjątkowo niski. Jak się okazuje odnawialne źródła energii można zastosować w takim budynku jak domek nad jeziorem na Warmii i Mazurach. 


WSTECZ

Aktualności

Wymiana kotła na powietrzną pompę ciepła

Gdy istniejący kocioł zaczyna się psuć bądź jego źywotność jest już mocno ograniczona Inwestorzy stają przed wyborem czy montować nowy kocioł czy [...]

czytaj więcej Dodano: 10.02.2020

2019 pompy ciepła podsumowanie

2019 pompy ciepła podsumowanie

Krótkie podsumowanie roku 2019.
To był udany rok jeśli chodzi o instalacje odnawialnych źródeł energii. Potwierdza [...]

czytaj więcej Dodano: 15.01.2020

Obchodzimy 30-kę :)

Obchodzimy 30-kę :)

30 lat na rynku dla firmy instalatorskiej to całe wieki!
Przeszliśmy dynamiczną drogę od montażu kotłów na węgiel, poprzez pellet aż pompy [...]

czytaj więcej Dodano: 13.12.2019

Domek nad jeziorem na weekend

Domek nad jeziorem na weekend

Nowoczesne instalacje OZE na Warmii – domek nad jeziorem

W 2018 roku braliśmy udział w ciekawym projekcie. Właściciele [...]

czytaj więcej Dodano: 26.11.2019

Pompa ciepła i fotowoltaika

Pompa ciepła i fotowoltaika

Inwestorzy coraz częściej rezygnują z odwiertów na rzecz powietrznej pompy ciepła i fotowoltaiki.

czytaj więcej Dodano: 13.11.2019

Pompa ciepła w zabytkowym budynku

Pompa ciepła w zabytkowym budynku

Jakie pytanie najczęściej zadają Inwestorzy?

czytaj więcej Dodano: 28.06.2019

archiwum aktualności