Gdy istniejący kocioł zaczyna się psuć bądź jego żywotność jest już mocno ograniczona Inwestorzy stają przed wyborem czy montować nowy kocioł czy może zastanowić się nad innym źródłem ciepła? Tutaj warto przemyśleć różne opcje, porównać nakłady inwestycyjne i korzyść jaką osiągniemy. Spośród wielu sprzecznych opinii ciężko zdecydować się na właściwe rozwiązanie. Dlatego ważne by zaufać niezależnym fachowcom, którzy doradzą jakie rozwiązanie grzewcze wybrać dla danego budynku.

Argument przeciwko kotłom na paliwo stałe (ekogroszek, węgiel, drewno), które coraz częściej są powtarzane przez Inwestorów to:

  • samo drewno może nie jest drogie, ale transport, rozładunek i rąbanie drewna jest coraz droższe. Człowiek nie jest coraz młodszy, zaczyna brakować sił, a nie ma chętnych do tego odpowiednio przygotować drzewo
  • drewno musi być sezonowane, nie może być mokre
  • wożenie taczką drewna, węgla, ekogroszku jest uciążliwe, zajmuje czas i odbiera siły
  • składowanie węgla, ekogroszku i drewna zajmuje w budynku miejsce, które można być wykorzystać na inne cele
  • w domu unosi się pył związany z ekogroszkiem i węglemZ tych jak i wielu innych powodów Inwestorzy coraz poważniej rozważają montaż bezobsługowych źródeł ogrzewania, które z jednej strony dają komfort użytkowania, a z drugiej są efektywne w ogrzewaniu.

    Poniżej zdjęcia z pierwszej realizacji w styczniu 2020 gdzie wymieniliśmy kocioł na paliwo stałe na powietrzną pompę ciepła.